Říjen 2012

Optické klamy

31. října 2012 v 22:47
S černobílým ubrouskem jsme se seznámili už v článku Es dur nebo C moll?. Dnes přikládám dvě velikosti koleček a kroužků, ze kterých až oči přecházejí. Menší découpage náušnice jsou oboustranné - tedy stejný ubrousek z obou stran. Větší jsou zespod natřeny černou barvou. Oba páry doplňují černé korálky.

Perleťovaná 2

18. října 2012 v 10:55
Přichází další nášup perletí! Vše o nich se dozvíte v předchozím článku Perleťovaná 1.

Perleťovaná 1

15. října 2012 v 16:09
Protože jsem perleťových náušnic vyrobila víc, rozhodla jsem se je rozdělit do dvou článků.
Výhoda těchto perleťových penízků je v jejich různorodosti. Každý je jiný, není jednoduché sehnat více stejných kusů v jednom odstínu. Perletí je nepřeberné množství barev i velikostí. Také rub i líc jednoho penízku se liší. Jedna strana je lesklá, ve světle se pěkně blýská, druhá zase tmavá, trochu zvrásněná. Je tedy na každém, jaká strana se mu zamlouvá. Já obě kombinuji, takže je na náušnicích vidět jak rub, tak líc. Navíc většinu šperků kombinuji z velkých a malých perletí.


A jedny pouze z větších perletí


Po moři až do Paříže

8. října 2012 v 13:27
Právě Paříž, do které se chystám, mě přivedla na myšlenku dnešních náušnic. Kovové přívěsky kotvy a Eiffelovy věže jsem doplnila mašličkami. Kotva je ozdobena nařasenými stužkami v námořnických barvách modré a bílé, Eiffelovka dostala vínovou mašličku. S klasickými stužkami mám dobré zkušenosti, protože se, kupodivu, ani netřepí.
Bon voyage !